Головна » Статті » статті

Як вибрати зварювальний інвертор?

Інверторні зварювальні апарати упевненим маршем входять в ужиток домашніх майстрів і зварювальників-професіоналів. У цьому немає ні чого дивовижного або несподіваного. 
Адже трансформаторні зварювальні апарати, громіздкі і важкі, вже порядком застаріли. До того ж вони не можуть забезпечити багато робочих характеристик на відміну від сучасних зварювальних інверторів.

Основні переваги инверторных зварювальних апаратів :
малий розмір і вага при високій потужності(до 350А);
мала споживана потужність;
відмінна якість зварювання при усіх значення зварювального струму;
мала залежність дуги від коливання напруги мережі;
інтелектуальне управління процесом зварювання(не для усіх апаратів);
наявність режиму "гарячий старт", форсована дуга", " антиприлипання";
функція скидання холостого ходу(не для усіх апаратів);
можливість працювати тонкими електродами 1,6-2 мм.

На що ж слід звернути увагу при виборі зварювального інвертора?

Апарат має бути оснащений захистом від стрибка напруги. Рівень захисту 20-25%% - це оптимальне значення(від 170 В до 270 В). Такий захист мають апарати середнього і преміум-класу. Моделі простіше мають захист на рівні 10-15%%.

Наявність сервісного центру обов'язкова! Бажано поцікавитися наявністю друкованих плат для вибраного апарату(найдорожча поломка).
Нехай вас не бентежать терміни: побутовий або професійний зварювальний інвертор. Визначтеся з об'ємом роботи, який виконуватиме зварювальний апарат. Побутові апарати можна експлуатувати упродовж 20-30 хвилин з годинною технічною перервою. Професійний інструмент - упродовж 8 годин(робоча зміна). Промислові зварювання працюють в 3 зміни з невеликими технічними перервами.

Продавці часто виставляють стандартні функції инверторной зварювання як опцію, за яку треба платити дорожче(тобто, якщо на коробці написано "Гарячий старт", "Форсована дуга", " Антиприлипання", означає ціна зварювального інвертора вище).

Знайте:ці функції стандартні для инверторного зварювального апарату!
Усі характеристики в паспорті апарату приведені з розрахунком на мережу живлення з напругою 220-230 В. Якщо ваш апарат розрахований на роботу при 170-270 В, то при 170 В його продуктивність буде мінімальна. Так що запас по потужності дуже навіть згодиться. Якщо хочете проводити роботи електродом диметром 3 мм, зварювальний інвертор повинен мати характеристики під електрод діаметром 4 мм(для слабких мереж)

 І, звичайно ж, зверніть увагу на бренд виробника. Якщо ви вирішили придбати бюджетний інвертор(до 2000 грн), зверніть пильну увагу на наступну: сервісний центр, якість і доступність інструкції на мові країни покупця, сайт виробника. Сертифікат - це останній документ, в який треба дивитися! У 90%% випадків виробником все одно буде Китай, навіть якщо написано що-небудь інше. Дорожчі бренди мають усю перераховану атрибутику.
Прийняли рішення купити зварювальний інвертор? Познайомтеся з недоліками цих апаратів :

Вартість інвертора в 2-3 рази вища, ніж ціна трансформаторного зварювального апарату. Якщо робота не вимагає особливої якості, а Ваш досвід зварювальника досить високий - можна обійтися і меншими грошима.

Ремонт. Вартість ремонту таких апаратів достатня висока. Найдорожча поломка обійдеться вам в третину вартості інструменту(модуля I.G.B.T.).

Пил. Як і уся електроніка, інвертор боїться пилу, якого вистачає як на відкритому повітрі, так і у виробничих приміщеннях. Плюс постійно працюючий вентилятор охолодження, який спільно виконує функцію пилососа.

Екстремальні температури. Не бажана і навіть небезпечна експлуатація при мінусових температурах. Різкий перепад температур багатий появою конденсату, що може викликати ушкодження деяких вузлів зварювального апарату.

Категорія: статті | Додав: ros (23.06.2012)
Переглядів: 9459 | Рейтинг: 2.9/17
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: